Instruktor přesné střelby

Jim Smith

 • Hlavní instruktor Spartan Tactical
 • Střelba na velké vzdálenosti
 • Bývalý odstřelovač Delta Force
 • Více než dvě desetiletí zkušeností
 • Pracuje v USA
 • Mluví anglicky

Zkušenosti

Jim působí jako instruktor taktiky a použití palných zbraní déle než dvě desetiletí. Jim je nejen respektovaným příslušníkem komunity speciálních sil, ale cvičil a sloužil s nejelitnějšími útvary ozbrojených složek USA na různých bojištích po celém světě. V rámci operační služby sloužil u Airborne Rangers, jako ženista speciálních sil, příslušník speciálních sil a má léta zkušeností na pozici specialisty pro vytváření vstupů do místností a budov pomocí trhavin. Jim byl jako veterán vyznamenán Stříbrnou hvězdou, řádem Legie zásluh, Purpurovým srdcem a dalšími vojenskými vyznamenáními.


Úspěchy a osvědčení

  Special Operations Target Interdiction Course (SOTIC) – certifikovaný instruktor ASWG – společnost Spartan Tactical hrála klíčovou úlohu při vývoji nových komplexních výcvikových programů (od střeleckých základů po pokročilé bojové dovednosti a taktiku) pro Skupinu pro asymetrické vedení boje armády USA (U. S. Military's Asymmetric Warfare Group – ASWG).

  Výcvikový program příslušníků federálního palubního doprovodu (Federal Air Marshall Training Program) – jeden z prvních instruktorů, povolaných k vytvoření programu palubního doprovodu po 11. září. Déle než tři roky vedl praktický výcvik příslušníků palubního doprovodu Air Marshalls.

  SURGE – Národní program pro výcvik v použití palných zbraní pro Imigrační a celní úřad USA (U. S. Immigration and Customs Enforcement – ICE). Společnost Spartan výcvikový program vytvořila a vedla.

  Certifikovaný instruktor neozbrojeného boje FBI

  FFDO – sestavil a vedl výcvikový program Federálních leteckých palubních důstojníků (Federal Flight Deck Officer's – FFDO) – ozbrojených pilotů po 11. září.

  TTPOA – instruktor s oprávněním Texas Tactical Police Officers Association. Společnost Spartan Tactical také vycvičila celou řadu zásahových jednotek ve Spojených státech.

  Mezi Jimovy přední studenty patří:
  – U. S. Army Special Forces
  – U. S. Army 75th Rangers
  – Jednotky z většiny divizí U.S. Army
  – U. S. Air Force Special Operations
  – MARSOC – U.S. Marine Corps Special Operations
  – Vybrané jednotky Námořní pěchoty U. S. Marine Corps
  – Různé federální bezpečnostní složky
  – Různé státní a místní policejní agentury
  – Vojenské jednotky z Izraele, Jordánska, Řecka, Německa nebo Itálie